Jak mądrze oszczędzać wodę w okresach suszy?

Ochrona wody jest niezwykle ważna w okresach suszy. Wszystkie stany w kraju doświadczają pewnego rodzaju niedoboru wody w okresie letnim, zwłaszcza w części południowej i zachodniej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z niszczycielskich skutków marnowania wody. Rząd musi regulować zużycie wody, aby uniknąć poważnych niedoborów; w przeciwnym razie ludzie będą zbyt dużo marnować i uszczuplić nasze źródła.

Do czego potrzebna jest woda?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, ile wody zużywa się każdego dnia. Woda jest niezbędna w rolnictwie i hodowli zwierząt, dlatego rolnicy zużywają jej dużo. Ponadto miliony ludzi zużywają dużo wody do codziennych czynności — takie czynności jak mycie i kąpiel wymagają dużej ilości wody, zwłaszcza przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Niestety wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile marnuje, przez co trudno jest przekonać ich do zmiany swojego zachowania. Aby temu zaradzić, musisz zmniejszyć własne zużycie wody.

Zagrożenie suszą

Susze są poważnymi problemami, które zagrażają życiu, jeśli nie zostaną rozwiązane. Zdecydowanie najgorszy wpływ ma na rolnictwo: uprawy na obszarach dotkniętych suszą giną i nie mogą być wykorzystywane do produkcji żywności. Susza utrudnia również mieszkańcom obszarów wiejskich dostęp do czystej wody. Mieszkańcy miast zazwyczaj mają łatwiej, bo ich woda pochodzi ze zbiorników, a nie ze studni. Jednak nawet obszary miejskie mogą zabraknąć wody, jeśli nadużywają swoich studni. Aby temu przeciwdziałać, rządy często uchwalają przepisy, które ograniczają ilość wody, jaką ludzie mogą zużyć każdego miesiąca. Przepisy te są znane jako Środki Ochrony Wody (WCM).

Oszczędzanie wody w USA

Każdy stan jest prawnie zobowiązany do wdrożenia WCM i zmniejszenia zużycia wody o dziesięć procent każdego roku. Nie wszystkie stany jeszcze zastosowały się do tego prawa; niektórzy znacznie poważniej podchodzą do ograniczania zużycia wody niż inni. Niektóre stany zostały zmuszone do przyjęcia dodatkowych przepisów, które jeszcze bardziej ograniczają zużycie wody przez ich obywateli – Kalifornia posunęła się nawet do ograniczenia czasu zmywania naczyń i prysznica do dwóch minut na zadanie dziennie! Inne stany wprowadziły kary dla firm i właścicieli domów, którzy niewłaściwie wykorzystują dostępne zasoby wody; grzywny te zwykle wynoszą od 200 do 1000 USD za wykroczenie.

Podsumowanie

Wszystkie firmy powinny dołożyć wszelkich starań, aby zmniejszyć nadmierne zużycie wody w codziennych operacjach. Restauracje muszą zaprzestać używania jednorazowych talerzy i kubków — przejście na talerze wielokrotnego użytku pozwala zaoszczędzić pieniądze i zasoby. Firmy muszą również wymienić stary sprzęt hydrauliczny na nowe modele, które ograniczają ilość zużywanej wody; wiele miast oferuje rabaty na wymianę starszego sprzętu na bardziej wydajne modele. Ponadto firmy powinny uczyć pracowników właściwych technik mycia rąk, aby nie marnowali pieniędzy na mydło podczas zmywania naczyń lub sprzątania siebie lub klientów po godzinach pracy. Oszczędność pieniędzy dzięki zmniejszeniu kosztów pracy pomoże sfinansować te nowsze aktualizacje sprzętu, co ogromnie pomoże Twojej firmie, ponieważ przestrzegasz przepisów rządowych, jednocześnie zmniejszając zużycie wody.

Wszyscy muszą zwracać uwagę na to, ile wody używają na co dzień — zwłaszcza w czasie suszy. Zmniejszone zużycie pomoże zaoszczędzić nasze kurczące się zasoby, zapewniając jednocześnie każdemu wystarczającą ilość czystej wody pitnej przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.